Tuesday , May 17 2022

At Prague Castle, about 200 people protested against the behavior of President iROZHLAS ‘office[ad_1]

On Saturday evening, in Hradčanské náměstí, Prague, some two hundred people protested against the behavior of officials in the president’s office regarding Miloš Zeman’s state of health and his ability to hold office. The protest was peaceful, lasting about 20 minutes.
Prague

Share on Facebook
Share on Twitter


Share on LinkedIn


PrintCopy the URL address
Abbreviated address

Close
The organizer of the protest event, Edita Šramotová, thanked all participants for their participation at the beginning of their speech and invited them to calm down | Photo: Tomáš Vojkovský

The organizer of the protest, Edita Šramotová, thanked all participants for their participation at the beginning of their speech and invited them to calm down. At the same time, he asked those present to refrain from their own speeches, vulgarities and violence. He did not forget to mention anti-epidemic measures such as safe spacing and airway obstruction.


Uniklá SMS pro Babiše: specialista vyloučil, že Zeman potřebuje transplantaci jater, napsal poslanec Špičák


Číst článek


„Chci se ohradit proti záměrně lživým a vůči veřejnosti urážlivým informacím, které vypouštějí do veřejného prostoru vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář a ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček,“ uvedla Šramotová. Toto vyjádření účastníci doprovodili bučením a hvízdáním.

Šramotová dále vyzvala členy Senátu, aby začali konat. Podporu vyslovila personálu Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde je Zeman hospitalizován.

Mnozí účastníci si na protest přinesli transparenty. Stálo na nich „Hradní (z)rádci táhněte do Moskvy“, dále „Pozor na zlé tváře z prezidentské kanceláře nebo „Je nutná deratizace Hradu“.

Zemanova hospitalizace

Zeman byl do Ústřední vojenské nemocnice převezen z Lán v neděli po poledni. Stejný den prezidentův lékař Miroslav Zavoral oznámil, že Zeman byl do nemocnice převezen kvůli komplikacím, které provázejí jeho chronické onemocnění.


Nemocnice k žádosti Senátu o stavu prezidenta: Řešíme to se vší zopovědností a naléhavostí


Číst článek


Přesnou diagnózu nesdělil, protože k tomu neměl pacientův souhlas.

Zeman byl převezen na oddělení intenzivní medicíny. Mluvčí nemocnice v pondělí řekla, že Zemanův stav je stabilizovaný. Bližší informace o prezidentově zdravotním stavu zatím nevydala kancelář Hradu, což vedlo k řadě spekulací a kritiky z řad politiků i veřejnosti.

Manželka prezidenta Ivana Zemanová ve čtvrtek na tiskovém briefingu oznámila, že manžel prochází léčbou, která si vyžádá čas. Média požádala o trpělivost a potřebný čas, aby měl možnost nabrat síly.

Vondráčkova návštěva

Zemana v nemocnici ve čtvrtek navštívil předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO), který prohlásil, že prezident je schopen vykonávat úřad. Nemocnice se proti jeho návštěvě následně ohradila, stalo se tak bez vědomí ošetřujícího lékaře. Policie slíbila, že příště ochranka k hlavě státu nepustí toho, kdo předem nebude mít svolení ošetřujícího lékaře.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se v úterý kanceláře prezidenta dotázal na prognózu Zemanova zdravotního stavu. V pátek uvedl, že stále odpověď nedostal. Na adresu Zemanových spolupracovníků Vystrčil prohlásil, že prezident není v dobrých rukou.

Z pověření vedení horní komory proto zaslal Ústřední vojenské nemocnici žádost, která se týká prognózy vývoje zdravotního stavu prezidenta s ohledem na jeho způsobilost zastávat úřad hlavy státu.

ČTK

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru


Sdílet na LinkedIn


TisknoutKopírovat url adresu
Zkrácená adresa

Zavřít


[ad_2]
Source link